22 07 2019
מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

דלתות הכניסה בתפקידן הכפול שומרות על מפתן הבית מפני פריצות ויחד עם זאת "מקשטות" אותו וקובעות חלק בלתי נפרד מהטון העיצובי שלו הן מהצד החיצוני והן מהפנימי. משתמע מכך כי בחירת דלת כניסה אמורה להסתמך (בעיקר) על שני שיקולים – המראה הסופי ויכולות האבטחה שלה. מאחר וישנן מספר אפשרויות להשגת מטרה זו, מצאנו לנכון להציג בפניכם מדריך מקוצר שיעזור לכם לבחור דלתות כניסה לבית בצורה נכונה ומושכלת.

תקן 5044

מכון התקנים קבע סטנדרט שבאמצעותו ניתן לקבוע מהי דרגת הקושי שאותה חווים הפורצים בפריצת דלת זו או אחרת. תקן 5044 למעשה "בוחן" את דלתות הכניסה וקובע עד כמה קל לפרוץ אותן בצורה פיזית ואלימה (עם כלים מיוחדים ולום). התקן מונה 4 רמות כאשר הרמה הראשונה היא כוכב אחד והאחרונה, האיכותית ביותר, היא 4  כוכבים. דלתות כניסה לבית שעומדות בתקן של כוכב בטיחות אחד תיפרצנה ללא כל קושי גם ללא שימוש בכלי עזר. שני כוכבים מוענקים לדלתות שאותן ניתן לפרוץ בצורה אלימה תוך 2 דקות, 3 כוכבים כ- 3 דקות  ו- 4 כוכבים כ- 4 דקות של פריצה אלימה ומיטב כלי העזר כגון לום, להבים ומברגים. רוב הדלתות האיכותיות מגיעות עם דרגת 3 כוכבים והטובות ביותר עם 4 כוכבים. ככל שהפריצה אלימה יותר כך היא תגרום ליותר רעש כך שהפורצים מוותרים על התענוג מראש.

יוצא מכך כי בחירה בדלתות איכותיות היא לא רק עמידה בזמן אמת מול פריצה אלא אף ביכולתן למנוע. זכרו – הפורצים הם מומחים באפיון דלתות כניסה והם לא יתקרבו לדלתות עם מספר בריחים רב או כאלו שידועים בעומק בריחים של יותר מ- 20 מ"מ.

 חומרים

מבחינה עיצובית, ניתן למצוא כיום מספר רב של אפשרויות בבחירת דלתות כניסה לבית בהתאם לחומרים המרכיבים אותן. החומרים השולטים ביד רמה בתחום זה הם העץ המלא, הפלדה והשילובים השונים של אלה עם או ללא זכוכיות. דלתות פלדה הן מסיביות וחזקות במיוחד ולכן מעניקות נופך רשמי ובטוח לכניסה לבית. דלתות העץ מעניקות מראה יותר חמים, כפרי ומשפחתי ולכן לא מפתיע כי הן משמשות רבות בבתים פרטיים ואף בכניסות למשרדים או קליניקות של בעלי מקצועות חופשיים ומטפלים המקבלים לקוחות. גם שילובי הזכוכית נחשבים לפופולאריים והם אינם פוגעים בבטיחות הדלת כאשר ניתן להשתמש בזכוכיות שקופות, אטומות, חלביות או ויטראז' לפי העדפה אישית.

 שיקולים נוספים בבחירת דלתות כניסה לבית

רכשו דלתות כניסה לבית אך ורק מספק בעל מוניטין שכן איכות החומרים והייצור תשפיע באופן ישיר על הבטיחות ועל אורך החיים של הדלת. ספק איכותי לא יהסס לספק לכם אחריות רבת שנים על הדלת ואף יפעיל מערך התקנות מקצועי בהתאם, ומאחר והתקנה לא טובה של הדלת פוגעת במרכב שלה וביכולות האבטחה שלה הרי שמדובר בגורם קריטי. בנוסף, אל תתפשרו על עיצוב והתאמה עיצובית של הדלת לקונספט בו עיצבתם את תוך ביתכם. ייעוץ מקצועי טרם רכישה יעזור לכם לאפיין את הצרכים ואת תנאי השטח בהעדפת דלת אחת על פני השנייה. שיהיה בהצלחה!

קטגוריות: שיפוצים

תגובות סגורות.

קירות שקופים – הטרנד...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על קירות שקופים – הטרנד של בית שקוף

מראה בטון חשוף לקירות...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על מראה בטון חשוף לקירות – איפה בבית זה מתאים?

ממ“ד וכל מה שצריך...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על ממ“ד וכל מה שצריך לדעת כדי לעצב אותו

הצבעים השולטים של 2019...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על הצבעים השולטים של 2019 בעיצוב פנים

שווה להשקיע בחימום רצפתי...

פורסם ב- יונ - 11 - 2019

סגור לתגובות על שווה להשקיע בחימום רצפתי לבית החדש

עיצוב והקמת גינות גג

פורסם ב- יונ - 8 - 2016

סגור לתגובות על עיצוב והקמת גינות גג

מהו חבל סיזל טבעי?

פורסם ב- אוק - 18 - 2018

סגור לתגובות על מהו חבל סיזל טבעי?

שדרוג מטבח לפי עונות...

פורסם ב- נוב - 24 - 2016

סגור לתגובות על שדרוג מטבח לפי עונות השנה

דלתות חוץ מעוצבות: שפה...

פורסם ב- יול - 31 - 2014

סגור לתגובות על דלתות חוץ מעוצבות: שפה עיצובית אחידה מתחילה בכניסה לבית

חידוש רהיטים בישראל

פורסם ב- יול - 23 - 2015

סגור לתגובות על חידוש רהיטים בישראל