26 11 2020
מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

דלתות הכניסה בתפקידן הכפול שומרות על מפתן הבית מפני פריצות ויחד עם זאת "מקשטות" אותו וקובעות חלק בלתי נפרד מהטון העיצובי שלו הן מהצד החיצוני והן מהפנימי. משתמע מכך כי בחירת דלת כניסה אמורה להסתמך (בעיקר) על שני שיקולים – המראה הסופי ויכולות האבטחה שלה. מאחר וישנן מספר אפשרויות להשגת מטרה זו, מצאנו לנכון להציג בפניכם מדריך מקוצר שיעזור לכם לבחור דלתות כניסה לבית בצורה נכונה ומושכלת.

תקן 5044

מכון התקנים קבע סטנדרט שבאמצעותו ניתן לקבוע מהי דרגת הקושי שאותה חווים הפורצים בפריצת דלת זו או אחרת. תקן 5044 למעשה "בוחן" את דלתות הכניסה וקובע עד כמה קל לפרוץ אותן בצורה פיזית ואלימה (עם כלים מיוחדים ולום). התקן מונה 4 רמות כאשר הרמה הראשונה היא כוכב אחד והאחרונה, האיכותית ביותר, היא 4  כוכבים. דלתות כניסה לבית שעומדות בתקן של כוכב בטיחות אחד תיפרצנה ללא כל קושי גם ללא שימוש בכלי עזר. שני כוכבים מוענקים לדלתות שאותן ניתן לפרוץ בצורה אלימה תוך 2 דקות, 3 כוכבים כ- 3 דקות  ו- 4 כוכבים כ- 4 דקות של פריצה אלימה ומיטב כלי העזר כגון לום, להבים ומברגים. רוב הדלתות האיכותיות מגיעות עם דרגת 3 כוכבים והטובות ביותר עם 4 כוכבים. ככל שהפריצה אלימה יותר כך היא תגרום ליותר רעש כך שהפורצים מוותרים על התענוג מראש.

יוצא מכך כי בחירה בדלתות איכותיות היא לא רק עמידה בזמן אמת מול פריצה אלא אף ביכולתן למנוע. זכרו – הפורצים הם מומחים באפיון דלתות כניסה והם לא יתקרבו לדלתות עם מספר בריחים רב או כאלו שידועים בעומק בריחים של יותר מ- 20 מ"מ.

 חומרים

מבחינה עיצובית, ניתן למצוא כיום מספר רב של אפשרויות בבחירת דלתות כניסה לבית בהתאם לחומרים המרכיבים אותן. החומרים השולטים ביד רמה בתחום זה הם העץ המלא, הפלדה והשילובים השונים של אלה עם או ללא זכוכיות. דלתות פלדה הן מסיביות וחזקות במיוחד ולכן מעניקות נופך רשמי ובטוח לכניסה לבית. דלתות העץ מעניקות מראה יותר חמים, כפרי ומשפחתי ולכן לא מפתיע כי הן משמשות רבות בבתים פרטיים ואף בכניסות למשרדים או קליניקות של בעלי מקצועות חופשיים ומטפלים המקבלים לקוחות. גם שילובי הזכוכית נחשבים לפופולאריים והם אינם פוגעים בבטיחות הדלת כאשר ניתן להשתמש בזכוכיות שקופות, אטומות, חלביות או ויטראז' לפי העדפה אישית.

 שיקולים נוספים בבחירת דלתות כניסה לבית

רכשו דלתות כניסה לבית אך ורק מספק בעל מוניטין שכן איכות החומרים והייצור תשפיע באופן ישיר על הבטיחות ועל אורך החיים של הדלת. ספק איכותי לא יהסס לספק לכם אחריות רבת שנים על הדלת ואף יפעיל מערך התקנות מקצועי בהתאם, ומאחר והתקנה לא טובה של הדלת פוגעת במרכב שלה וביכולות האבטחה שלה הרי שמדובר בגורם קריטי. בנוסף, אל תתפשרו על עיצוב והתאמה עיצובית של הדלת לקונספט בו עיצבתם את תוך ביתכם. ייעוץ מקצועי טרם רכישה יעזור לכם לאפיין את הצרכים ואת תנאי השטח בהעדפת דלת אחת על פני השנייה. שיהיה בהצלחה!

קטגוריות: שיפוצים

תגובות סגורות.

איך להפוך מחסן קטן...

פורסם ב- אוק - 29 - 2020

סגור לתגובות על איך להפוך מחסן קטן למשרד

עיצוב מבנים קטנים

פורסם ב- אוק - 29 - 2020

סגור לתגובות על עיצוב מבנים קטנים

עיצוב חדר שינה מעץ

פורסם ב- מרץ - 12 - 2020

סגור לתגובות על עיצוב חדר שינה מעץ

משביחים נכס לפני מכירה?...

פורסם ב- ינו - 30 - 2020

סגור לתגובות על משביחים נכס לפני מכירה? היוועצו עם עו"ד

מוצרי "עשה זאת בעצמך"...

פורסם ב- ינו - 26 - 2020

סגור לתגובות על מוצרי "עשה זאת בעצמך" לשיפוץ הבית

כפיר פישר- אדריכלות ועיצוב...

פורסם ב- יול - 31 - 2013

סגור לתגובות על כפיר פישר- אדריכלות ועיצוב נוף

אילו קירות היו יכולים...

פורסם ב- ינו - 28 - 2014

סגור לתגובות על אילו קירות היו יכולים לדבר

מטבחים – איך להתאים...

פורסם ב- יונ - 18 - 2014

סגור לתגובות על מטבחים – איך להתאים סגנון לאורח חיים?

שדרוג מטבח לפי עונות...

פורסם ב- נוב - 24 - 2016

סגור לתגובות על שדרוג מטבח לפי עונות השנה

איך להפוך מחסן קטן...

פורסם ב- אוק - 29 - 2020

סגור לתגובות על איך להפוך מחסן קטן למשרד