28 09 2021
מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

אחד ממאפייני עיצוב הגינה החמים ביותר כיום, הוא הדשא הסינטטי. לא בכדי, סוג דשא זה תופס בשנים האחרונות את התהילה. אם בעבר נאלצתם לטפל בגינה סביב השעון, להשקות בכל יום ולסבול מקרחות יבשות בדשא בכל קיץ, הרי שדשא סיננטי חוסך לכם את כל הכאב ראש הזה. התחזוקה פשוטה- קצת מים ומטאטא גס יעשו את העבודה, הוא ירוק כל השנה ולא צריך לבזבז עליו מים, היש טוב מזה?

למרות שרבים נוטים לחשוב כי דשא סיננטי קיים רק בסוג אחד, זוהי אשליה אופטית בלבד. יש לא מעט סוגי דשא סיננטי ויש גם הבדלים ביניהם מבחינת הגוונים, העמידות וגם עובי סיבי "הדשא" שמרכיבים את המשטח. בכתבה זו ננסה לסקור קצת מתוך סוגי הדשא הסיננטיים העיקריים שיש בשוק.

shutterstock_110654600

גם בדשא סיננטי, ההנאה משכיבה עליו היא מובטחת!

גווני הדשא הסיננטי העיקריים
החלוקה הראשונה שלפיה מתייחסים אל הדשא היא לפי הגוונים הפנימיים של שמטח הדשא. בחוץ הצבע הוא לרוב ירוק כהה כפי שרואים לעיתים בגני אירועים, או צבע ירוק בהיר כפי שלעיתים רואים בגינות של בתים פרטיים. הצבע הפנימי יכול להיות בגוונים של ירוק, או גוונים של של ירוק וצהוב. יותר גוונים בדשא הפנימי, משמעם דשא שהוא צפוף יותר ולכן הוא נעים יותר לדריכה, ומצריך פחות מילויים סינטיים חלופיים בעת התקנתו. יחד עם זאת, הצפיפות אינה מבטיחה כי יהיה מדובר בדשא הרך ביותר.

מותגי הדשא הסינטטי הנפוצים
מבין סוגי הדשא הסינטטים הרבים שניתן למצוא בארץ ניתן למנות מספר סוגים שעליהם ממליצים מתקני דשא סינטטי או אנשי מקצוע בתחום עיצוב הגינות:

דשא סינטטי "הולי" – משטחי הדשא המלאכותי של חברת הולי אינטרנשיונל הינם משטחים איכותיים ובעלי צפיפות סיבים גבוהה. בנוסף, אלו הם משטחים ידידותיים לסביבה ובריאותיים, שכן הם נמצאו נקיים ממתכות מסוכנות וכבדות כגון עופרת.

דשא "נפוליאון"- מדובר באחד מסוגי הדשא הנפוצים ביותר והיוקרתיים ביותר. זהו דשא בעל צפיפות סיבים גדולה, 4 גוונים שמרכיבים את צבע המשטח מבחוץ ומבפנים, לרוב מקבלים 5 שנות אחריות על המשטח הזה ועמידותו לשמש היא 4%. מבחינת מחיר, זהו אחד ממשטחי הדשא היותר יקרים, רבים גם טוענים כי כמשטח לגינה הוא משטח לא מספיק רך, אך אין ספק כי הוא ישמש כנכס לשנים רבות עבורכם, ולכן, במידה ואתם יכולים להרשות לעצמכם, תהיה זו השקעה לטווח הארוך.

דשא "קיסר טופ" (קרוי גם "טופ 40")- מדובר באחד מסוגי הדשא הנמכרים והמבוקשים ביותר בכל רחבי העולם ולא בכדי. מדובר בסוג של דשא סיננטי איכותי מאוד אשר הסיבים שלו נעוצים בתוך משטח עבה מאוד ובצפיפות רבה. גובה הסיבים הוא 40 מ"מ והשילוב בין צפיפות הסיבים ובין המשטח העבה יוצרים משטח רך מאוד ונעים לדריכה או לשכיבה עליו שיכול להיות אידיאלי לגינות ביתיות. גם מבחינת אמינות ועמידות, הוא אחד מסוגי הדשא העמידים ביותר וצפוי להחזיק מעמד לא מעט שנים. מבחינת גווני המשטח, מדובר בדשא סיננטי בגווני ירוק חזקים- מירוק זית ועד ירוק כהה בחלקו החיצוני של המשטח.

דשא סיננטי מיובא- דשא אמריקאי- כשמו כן הוא, זהו דשא אשר מיובא מארה"ב ושם הפך ללהיט בזכות סיבים חזקים, יכולת התחממות ודהייה נמוכה ו-8 שנות אחריות! בנוסף, מדובר במשטח עם סיבים גבוהים במיוחד-44.5 מ"מ שתורמים לרכות של המשטח ולמראה המלא שלו, בעיקר שפורסים אותו על משטחים נרחבים יחסית.

חשוב לזכור!
אף משטח דשא סינטטי לא יהיה מושלם וישרת אתכם נאמנה אם לא תדעו להתקינו נכון. מי שקונה אצל משווקים מורשים של משטחי הדשא הללו, לרוב משלם גם בתוך המחיר, את שירותי ההתקנה של המשטח שמבטיחים תקינות, בטיחות והנאה לאורך זמן מן המשטח אם זה הותקן ע"י מתקין מוסמך ומורשה. לכן, אם יש לכם אופציה, עדיף להתקין את המשטח ע"י מתקין ולא בכוחות עצמכם.

קטגוריות: אדריכלות נוף

תגובות סגורות.

סדר פעולות ברכישת דירה...

פורסם ב- יול - 15 - 2021

סגור לתגובות על סדר פעולות ברכישת דירה חדשה

משביחים נכס לפני מכירה?...

פורסם ב- מרץ - 24 - 2021

סגור לתגובות על משביחים נכס לפני מכירה? היוועצו עם עו"ד

איך להפוך מחסן קטן...

פורסם ב- אוק - 29 - 2020

סגור לתגובות על איך להפוך מחסן קטן למשרד

עיצוב מבנים קטנים

פורסם ב- אוק - 29 - 2020

סגור לתגובות על עיצוב מבנים קטנים

עיצוב חדר שינה מעץ

פורסם ב- מרץ - 12 - 2020

סגור לתגובות על עיצוב חדר שינה מעץ

בחירת כסאות לעיצוב נכון

פורסם ב- אוק - 23 - 2019

סגור לתגובות על בחירת כסאות לעיצוב נכון

ניקוי פרקטים באמצעות שיטת...

פורסם ב- מרץ - 11 - 2014

סגור לתגובות על ניקוי פרקטים באמצעות שיטת השארק

איך לבחור איש מקצוע...

פורסם ב- יול - 1 - 2018

סגור לתגובות על איך לבחור איש מקצוע לצורך תיקון והחלפת קולטי שמש לדוד?

שיפוצים – הדרך לבית...

פורסם ב- ספט - 25 - 2016

סגור לתגובות על שיפוצים – הדרך לבית מושלם!

כיצד לבחור ריהוט גן?...

פורסם ב- יונ - 5 - 2014

סגור לתגובות על כיצד לבחור ריהוט גן? – מדריך מקוצר