22 01 2018

ARC

מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

הסיבות בגללן בוחרים לשפץ את חדר האמבטיה או לעצבו מחדש הן שונות ומגוונות. לעיתים יש צורך בחידוש החדר כדי להתאים אותו לדיירים, במקרים אחרים החדר מיושן עד מאוד ופשוט רוצים לרענן אותו וכמובן שקיימים המקרים שנדרש שיפוץ בשל בעיות תשתית אינסטלציה או אחרת.

לא משנה מה הסיבה בגללה מחליטים על שיפוץ החדר, חשוב לעקוב אחר כמה כללים חשובים.

לפני תחילת השיפוץ

עוד טרם קבלת ההחלטה אודות חברת שיפוצים שתבצע את העבודה, אפשר להתחיל להתעניין בעולם העיצוב וברעיונות השונים הניתנים ליישום בחדרי אמבטיה קטנים. המידע הרב המצוי בקטלוגים לעיצוב, מגזינים מקצועיים ואתרי אינטרנט יכול לסייע לבחון המון רעיונות שלא ידעתם על קיומם וכן לגלות מה נהוג כיום בעיצוב חדר האמבטיה. גם בעיצוב, כמו בענפים רבים אחרים, קיימים טרנדים ומגמות שונות. עיון ברעיונות שונים יוכל לגלות לכם מה נהוג כיום ולסייע לכם לבדוק לאילו מגמות אתם מתחברים ומה תרצו לראות בחדר האמבטיה שלכם.

עצה נוספת וחשובה היא בדיקת חברות שונות המציעות שיפוצים. בדיקת ההיצע הקיים כיום בין נותני שירות בתחום זה למשל באיזור תל אביב, יגלה לכם כי קיימים רבים המציעים שיפוצים בתל אביב. חשוב לבדוק את וותק העוסקים בתחום, עבודות עבר שביצעו ולהתרשם מניסיונם. אם קיימת מגבלה ספציפית בשיפוץ שאתם מתעתדים לבצע, כמו גודל החדר, כדאי לפנות לאדם מיומן בעיצוב חדר קטן כך שיוציא ממנו את המיטב.

מתחילים את השיפוץ

לאחר שבחרתם את המעצב שיבצע את עבודת שיפוץ חדר האמבטיה, חשוב שבפגישה עימו תעמדו על הצרכים החשובים לכם. אם אתם זוג מבוגר או שאחד מכם בעל קשיי ניידות, חשוב להזכיר זאת ולוודא כי העיצוב ייקח זאת בחשבון. להבדיל, אם יש לכם ילדים קטנים ואתם מעוניינים שהאמבטיה תהיה מתאימה גם עבורם, כדאי לציין גם פרט זה. בעבודתה על פרויקטים במסגרת 72 גג – אביב קופלר מציינת כי אין שמחה גדולה יותר מלראות לקוח שב לביתו לאחר סיום השיפוץ ומגלה חדר העונה על כל צורך וצורך שהגדיר. לכן, חשוב להזכיר כל פרט חשוב בחדר ולתת למעצב אפשרות לביצוע עיצוב מושלם עבורכם.

 

DSC_2373-2

אם מצאתם עיצובים בסגנונות שאהבתם או צבעים מסוימים שחשוב לכם שישתלבו בחדר האמבטיה, ספרו על כך למעצב. בעזרת המידע שתתנו לו, יוכל לוודא כי חדר האמבטיה החדש שלכם יתאים לסגנון שאתם רוצים וישדר את האווירה המתאימה. עם זאת, לאחר שאמרתם את כל מה שיש לכם לומר בנוגע לחדר, עיצובו והאנשים שאותם ישרת, נסו לפתוח את הראש ולתת למעצב להציע לכם רעיונות נוספים.

על אף המחקר שביצעתם, איש מקצוע מיומן שביצע עבודות שיפוץ ועיצוב חדרי אמבטיה, מעורה בתחום ויודע מה קיים בשוק. הידע של המעצב מאפשר לו להציע לכם פתרונות מתאימים לעיצוב חדר האמבטיה, פריטים או סגנונות שאולי לא חשבתם עליהם או שלא נפגשתם עימם במהלך המחקר שלכם. ייתכן כי רעיונות המעצב ביחד עם בקשותיכם ייצרו בדיוק את השילוב המושלם ועל כן כדאי מאוד להקשיב לו. אחרי הכל, אם בחרתם מישהו שאתם סומכים עליו, כדאי שתתנו לו לבצע את עבודתו.

לאחר השיפוץ

עם סיום עבודות השיפוץ והעיצוב של החדר, מגיע חלק חשוב נוסף והוא האבזור הסופי. חשוב מאוד שתאבזרו את החדר תוך מחשבה על העיצוב החדש. גם אם שמרתם פריטים מחדר האמבטיה הקודם וחשבתם על שילובם בחדר האמבטיה החדש, אין חובה כי אכן תשלבו אותם יחד. פעמים רבות אחרי השיפוץ פריטים ששמרנו קודם לא נראים מתאימים יותר למראה החדר. לעיתים הם לא משתלבים באווירה שנוצרה בחדר או פשוט בולטים בחוסר המודרניות שלהם לעומת החדר החדש.

כדאי לבחון האם הפריטים משתלבים אך מבלי לנסות ולהכריח אותם לקחת חלק בחדר האמבטיה. שהרי אחרי שיפוץ החדר ועיצובו לטעמכם, חבל שכמה פריטים שהוספתם יפגמו בעיצוב המושלם. קחו בחשבון את כל ההיבטים בחדר – צבע הקירות, הרצפה, אביזרי הסניטציה והפרטים השונים, ובהתאם להם הוסיפו לחדר את הטאצ'ים הסופיים שישלימו את מראהו. חשוב להוסיף כי בחדר אמבטיה קטן, חלק חשוב בעיצוב הוא לא להעמיס יותר מדי על החדר ועל כן כדאי להוסיף אך ורק פרטים המוסיפים לחדר ושיש בהם צורך, ולא להעמיס עליו יתר על המידה.

קטגוריות: Uncategorized

תגובות סגורות.

קבלן שיפוצים בשרון –...

פורסם ב- ינו - 15 - 2018

סגור לתגובות על קבלן שיפוצים בשרון – מה קורה אם יש תקלה בעבודה?

כדאיות חיפוי זכוכית למטבח

פורסם ב- דצמ - 21 - 2017

סגור לתגובות על כדאיות חיפוי זכוכית למטבח

תכנון הנדסי של פחים

פורסם ב- אוק - 22 - 2017

סגור לתגובות על תכנון הנדסי של פחים

גורדי שחקים בניו יורק

פורסם ב- אוק - 22 - 2017

סגור לתגובות על גורדי שחקים בניו יורק

מכללת שנקר הנדסאים

פורסם ב- אוק - 18 - 2017

סגור לתגובות על מכללת שנקר הנדסאים

עיצוב דלתות כניסה

פורסם ב- ינו - 15 - 2015

סגור לתגובות על עיצוב דלתות כניסה

העצמה נשית – מסע...

פורסם ב- אוג - 15 - 2017

סגור לתגובות על העצמה נשית – מסע מרהיב ועוצר נשימה , בואי לגלות את עצמך

שיקום מבנים ישנים –...

פורסם ב- ספט - 16 - 2014

סגור לתגובות על שיקום מבנים ישנים – חיזוק ושיפוץ חיצוני

עיצוב חדר שינה מהאגדות-...

פורסם ב- מרץ - 27 - 2014

סגור לתגובות על עיצוב חדר שינה מהאגדות- צעד אחר צעד

מעצבים את הבית? תתחילו...

פורסם ב- יול - 20 - 2015

סגור לתגובות על מעצבים את הבית? תתחילו בדלת הכניסה…