20 08 2019
מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

כמה פעמים בחיינו מזדמן לנו לבנות, לעצב או לשפץ בית? למזלנו לרובנו לא כל כך הרבה. בנייה או שיפוץ הינם פרוייקט רציני ביותר, הכולל השקעת אנרגיות וכסף לבנייה או לשיפוץ מאסיבי. אחד האלמנטים הראשונים שתידרשו לבחור הינו הריצוף לבית אשר מהווה בסיס ורקע לחלל הבית כולו.אין דרך להימנע ממחקרים מקיפים על סוגי חומרים שונים, אופן תחזוקתם, עלויות, יתרונות וחסרונות של כל אחד ואחד. כתבה זו נכתבה במיוחד עבורכם, בשאיפה לסייע לכם לצמצם את מספר הטעויות הנפוצות בבחירת הריצוף לבית שלכם.

מגדירים צרכים

כאשר מדובר בבחירת הריצוף בפרט ובעיצוב הבית בכלל אין כללים חד משמעיים של נכון או לא נכון. השאלה שאמורה להישאל הינה עבור מי ועבור איזה חלל. דבר ראשון הגדירו את הצרכים שלכם. האם אתם משפחה עם ילדים קטנים שזקוקים לריצוף שיסווה לכלוך, ימנע החלקה, יקנה הרגשה ביתית ונעימה, יהיה עמיד למים אשר עלולים להישפך ויהיה קל ביותר לתחזוק? או שאתם זוג מבוגר ללא ילדים קטנים בבית, בעלי שטח יחסית קטן וכל שחשוב לכם זה הקניית תחושה של מרחב? לכל צורך המענה המתאים לו.

בחירה בריצוף אבן תוכל להתאים כמעט לכולם, השיש, אבני בזלת ואבנים טבעיות אחרות יכולות להגיע  בגוון אחיד, בהיר מאוד ומבריק, באריחים גדולים במיוחד, אם אתם משפחה ללא ילדים והמטרה הינה לתת תחושה של מרחב זה הריצוף בשבילכם. אריחי אבנים בגוון בהיר פחות, למשל נוטה יותר לאפור או חום עם טקסטורה יותר צבעונית, בגוון מאט, עם חספוס קל למניעת החלקה אומנם יראו קצת פחות מרשימים אבל יהיו הרבה יותר פונקציונאליים למשפחה עם ילדים. התייעצו עם אנשי מקצוע, שיקלו מספר אופציות כגון אבנים קטנות וצבעוניות ליצירת פסיפס, אבני לבה טבעית שיכולות להגיע בכל צבע צורה או טקסטורה או אבנים מאוירות על ידי אומנים למתן נגיעות של צבע ועניין בחלל. המבחר העצום שיש היום בטוח יספק לכם מענה הולם לצרכים השונים ועדיין התוצאה תהא יפה ומרשימה.

כעת נפרט אודות הריצופים השונים.

ריצוף פרקט, לא מה שחשבתם

הטכנולוגיה והקידמה מאפשרים להשיג כמעט כל שעולה על רוחנו. אם פעם חשבנו שלא ניתן יהא לרצף מטבח או אמבטיה עם פרקט, אז היום עומדים לעזרנו פתרונות רבים. אחד מהם הינו ציפוי לוחות העץ האמיתי בלקה מיוחדת שלא מאפשרת לנוזלים לחדור, נוסף הוא פרקט הלמינציה שעשוי מחומרים דמוי עץ, השימוש בחומר זהנהיה יותר ויותר נפוץ, ככל שיותר ויותר אנשים מודעים ליתרונות שלו לעומת עלותו הנמוכה יחסית. והנוסף הוא קרמיקה דמוית פרקט. כן כן מה ששמעתם. ניתן ליהנות משני העולמות. כל יתרונות התחזוקה הקלה, העמידות הגבוהה ורמת הספיגה הטובה של הקרמיקה אבל במראה דמוי פרקט.

מבחינת פונקציונאליות עדיין יש לזכור כי עץ אמיתי עשוי לשנות את צורתוולהישחק עם השנים לכן ידרוש השקעה גבוהה יותר בתחזוקתו. פרקט הלמינציה ידרוש פחות תחזוקה אבל גם לו רמת שחיקה גבוהה יותר מהאבן. הקרמיקה לעומת זאת הינה פתרון ידידותי ביותר מבחינת תחזוקה ועמידות אך את התחושה החמימה של בקתת סקי בשוויץ אפשר יהיה לדמות רק באמצעות עץ אמיתי.

ריצוף פרקט

אריחי בטון, שווה מחשבה

לאחר שכבשו כמעט כל חלל ציבורי שנבנה בעשור האחרון, אריחי הבטון המעוצבים מגיעים גם לבית הפרטי. הם יכולים להגיע בכל גוון, צבע, צורה, טקסטורה או עובי שתרצו. מצטיינת ביכולת שלה להתאים את עצמה לכל עיצוב. הטכנולוגיות החדשניות של צפיפות חומר גבוהה מקנות לאריחי הבטון עמידות מפני דהייה ומינימום שינוי צבע בעת חשיפה לשמש, רמת ספיגה טובה, שמירת הצורה ללא סדקים ושברים לאורך תקופות ארוכות ובעיקר תחזוקה כמעט אפסית.

נסכם ונאמר כי קיים מבחר של אפשרויות ריצוף לבית, ככל שתדעו להגדיר את הצרכים שלכם מבעוד מועד הבחירה תהפוך להרבה יותר קלה ופשוטה. שיפוץ או בניית בית הינם פרוייקט רציני הדורש מעורבות גבוהה והשקעה מרובה, אך בהחלט ניתן ליהנות מחדוות העשייה

בהצלחה!

תגובות סגורות.

טרנדים עיצוביים למטבח 2019

פורסם ב- יול - 31 - 2019

סגור לתגובות על טרנדים עיצוביים למטבח 2019

קירות שקופים – הטרנד...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על קירות שקופים – הטרנד של בית שקוף

מראה בטון חשוף לקירות...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על מראה בטון חשוף לקירות – איפה בבית זה מתאים?

ממ“ד וכל מה שצריך...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על ממ“ד וכל מה שצריך לדעת כדי לעצב אותו

הצבעים השולטים של 2019...

פורסם ב- יול - 10 - 2019

סגור לתגובות על הצבעים השולטים של 2019 בעיצוב פנים

מהי תמ"א 38?

פורסם ב- מאי - 27 - 2019

סגור לתגובות על מהי תמ"א 38?

אדריכלות נוף

פורסם ב- יול - 31 - 2013

סגור לתגובות על אדריכלות נוף

שדרוג חדר האמבטיה

פורסם ב- מרץ - 15 - 2015

סגור לתגובות על שדרוג חדר האמבטיה

בניה קלה יתרונות

פורסם ב- נוב - 25 - 2014

סגור לתגובות על בניה קלה יתרונות

פיגום ממוכן

פורסם ב- דצמ - 4 - 2018

סגור לתגובות על פיגום ממוכן