1 04 2020
מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

עץ הוא אחד מחומרי הגלם הפופולאריים בענף הבנייה והנגרות. כתוצאה מכך, עולה השאלה לגבי היתרונות והחסרונות של שימוש בעץ לעיצוב חדר שינה ובמאמר הבא ננסה למצוא על כך תשובה מסודרת

בחירה נכונה של חדר שינה יכולה לשפר את איכות החיים ולהעלות את ערך הנכס. היות וחדר השינה הוא אחד החללים החשובים ביותר בבית, יש משמעות לאופן שבו מעצבים אותו ומשלבים בין ההיבט הפונקציונאלי והאסתטי. בתוך כך, צריך לחשוב היטב על חומרי הגלם שבו משתמשים על מנת לעצב חדר שינה ולהכיר את הערך המוסף של עבודות נגרות.

עץ לדוגמא הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים בעולם. בזכות היותו נפוץ ונגיש, אפשר להשתמש בעץ גם בענף הבנייה והשיפוצים וגם בעבודות נגרות שונות. ספציפית בחדרי שינה, העץ מביא איתו שורה ארוכה של יתרונות וחסרונות שאותם כדאי להכיר.

מה היתרונות והחסרונות של העץ?

הנה למשל כמה מאפיינים של העץ, שאת הביטוי שלהם אפשר לראות בין היתר גם בעיצוב חדרי שינה לילדים ולמבוגרים כאחד:

א. מראה טבעי שמתאים לסגנון עיצוב כפרי – מבחינה דקורטיבית, היתרון של העץ בא לידי ביטוי במראה טבעי שמתכתב עם סגנון עיצוב כפרי. מנגד, השימוש בעץ פחות מתאים לסגנון עיצוב מודרני.

ב. תחזוקה נוחה במידה ומדובר על עץ מלא – עץ מלא עמיד מאוד בפני שחיקה, בלאי וכתמים ואפשר לנקות אותו בקלות עם חומרי ניקיון ייעודיים או במטלית לחה. מנגד, התחזוקה רלוונטית רק כאשר העץ הוא מלא ולא בעץ פולימרי או במשטחי עץ זולים יותר .

ג. עבודה נוחה – היתרון המקצועי של עיצוב חדר שינה מעץ הוא שנוח לעבוד איתו. בניגוד למתכת למשל שמחייבת הפעלת כלים כבדים של עיבוד שבבי או CNC, העץ ניתן לעבוד בידיים ובארגז כלים נגיש מאוד. בהקשר הזה, החיסרון הוא שצריך לוודא התאמה אישית של העץ לצרכי הלקוחות וגם לבחור היטב את הנגר שלוקח על זה אחריות.

איך הכי כדאי לעצב חדר שינה מעץ?

עיצוב חדר שינה יכול להתבצע על ידי רכישת דגם מוכן מהחנות, או לחילופין באמצעות פניה אל נגר ותיאום תהליך מסודר של עיצוב בהתאמה אישית. מטבע הדברים, עבודות נגרות מגלמות בתוכן יתרונות רבים של חיסכון בזמן ובהוצאות והן היחידות שרלוונטיות לחדרי שינה קטנים. מנגד, הן נוטות להיות יקרות יותר בהשוואה לחדר שינה מעץ שאותו רוכשים קומפלט ומתוך קטלוג סגור.

בניגוד למה שנהוג לחשוב, יצירת קשר עם נגר לעיצוב אישי של חדר שינה מעץ לא בהכרח יקרה יותר מהאפשרות של רכישת חדר שינה מוכן מתוך הקטלוג. אם לוקחים בחשבון שהנגר מוסיפים למפרט של החדר כל דרישה ספציפית של הלקוח ושאחרי זה לא צריך לקנות אביזרים שונים בנפרד, מבינים שהפערים אינם גדולים ויכולים גם להפתיע לטובה.

איך בוחרים נגר טוב לביצוע עיצוב אישי?

התנאי לעיצוב אישי מוצלח של חדר שינה מעץ הוא לבחור נגר מקצועי וטוב. אם רוצים שחדר השינה ימלא את התפקיד שלו בטווח הקצר והארוך, יש לדאוג לליווי צמוד של נגר מיומן בעל ניסיון מוכח. ככל שלנגר יהיה יותר ניסיון עם עבודות נגרות מסוימות, כך יעלה הסיכוי שהוא יצליח לעמוד בדרישות של הלקוחות ובציפיות שלהם.

בשורה התחתונה, עיצוב חדר שינה מעץ הוא תהליך ארוך שדורש מבעלי בתים ודירות להכריע בשלל סוגיות קריטיות. אם רוצים לקצר את התהליך, אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע ולערב נגר טוב לביצוע עיצוב אישי שעולה בקנה אחד עם הדרישות.

קטגוריות: בתים מעוצבים

תגובות סגורות.

עיצוב חדר שינה מעץ

פורסם ב- מרץ - 12 - 2020

סגור לתגובות על עיצוב חדר שינה מעץ

משביחים נכס לפני מכירה?...

פורסם ב- ינו - 30 - 2020

סגור לתגובות על משביחים נכס לפני מכירה? היוועצו עם עו"ד

מוצרי "עשה זאת בעצמך"...

פורסם ב- ינו - 26 - 2020

סגור לתגובות על מוצרי "עשה זאת בעצמך" לשיפוץ הבית

מה נכלל בעבודות גמר...

פורסם ב- ינו - 23 - 2020

סגור לתגובות על מה נכלל בעבודות גמר בבנייה?

גדרות אלומיניום

פורסם ב- אוק - 27 - 2019

סגור לתגובות על גדרות אלומיניום

דלתות חוץ מעוצבות: שפה...

פורסם ב- יול - 31 - 2014

סגור לתגובות על דלתות חוץ מעוצבות: שפה עיצובית אחידה מתחילה בכניסה לבית

מהי בניה קלה?

פורסם ב- פבר - 23 - 2014

סגור לתגובות על מהי בניה קלה?

בידוד אקוסטי לבית- חידושים...

פורסם ב- מאי - 26 - 2014

סגור לתגובות על בידוד אקוסטי לבית- חידושים בתחום

מקלחונים מפוארים לעיצוב הבית

פורסם ב- אפר - 14 - 2015

סגור לתגובות על מקלחונים מפוארים לעיצוב הבית

מחפשים לקנות מוצר חשמלי...

פורסם ב- אפר - 10 - 2016

סגור לתגובות על מחפשים לקנות מוצר חשמלי חדש לבית? לקראת פסח יש לא מעט מוצרי חשמל במבצעים ששווה לבדוק