24 10 2021
מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

סביבת המגורים לא מפסיקה להפתיע ולחדש עם פתרונות מתקדמים, שהופכים את הבית לנעים ומפנק במיוחד. אחד הנושאים שחשוב לתת עליהם את הדעת בתכנון הבית החדש הוא נושא החימום.
בימי החורף הקרים הרצפה קרה במיוחד והבית דורש חימום לשהיה נוחה, אבל הוצאות על חימום עשויות להיות גבוהות למדי כאשר משתמשים במערכות מיזוג או בתנורים או בהסקה מרכזית והאפקט אינו בהכרח כזה שמצדיק את ההשקעה הגבוהה.
בשנים האחרונות יותר ויותר דיירים בוחרים בחימום תת רצפתי המוטמע מתחת לאריחים ומחמם את החלל מלמטה. לפתרון זה יתרונות רבים מבקרה על עלויות ועד אסתטיקה מרשימה.
קיימות שתי מערכות מרכזיות בשוק: מערכת אחת "רטובה" המבוססת על חימום של מים ומערכת יבשה שפועלת על חימום חשמלי. החשמלית פועלת על כבל חשמל שהוא זה המחמם את החלל ובחימום באמצעות מים מדובר במים הזורמים מתחת לרצפה המחוממים על ידי גוף חימום – מערכת זו נחשבת לפתרון אקולוגי מועדף במיוחד באקלים הארץ ישראלי.
למערכת יתרונות רבים נוספים – הסקירה שתכניס אתכם לעניינים:

 

ללכת על יותר – לשלם פחות

בהשוואה לפתרונות חימום אחרים, אין ספק שהחזר ההשקעה ממערכת חימום תת רצפתי הוא גבוה. המערכת עצמה אינה זולה, אבל היא מאפשרת חיסכון ארוך טווח. יחידה שהותאמה לגודל האופטימאלי של המרחב מסוגלת לחמם שטח גדול יותר מאשר רדיאטור בודד ובטמפרטורה נמוכה יותר. כמו כן, מערכת זו מאפשרת לבצע חימום ייעודי בהתאם למרחב בו נמצאים באותה עת מבלי לחמם חללים אחרים בהם אין כרגע אף אחד. כמו כן, אפשר להתאים אותה לצרכים ממוקדים לפי אורח חיים. למשל, טמפרטורה מועדפת על כל משתמש – למשל, טמפרטורה גבוהה יותר בחדר הילדים לעומת חדר ההורים וכל משתמש יכול לשלוט בוויסות הטמפרטורה בצורה ידידותית ובטוחה.

 

החימום מתחיל ברצפה

ידוע שכאשר כפות הרגליים חמות הגוף כולו חם ולכן, חימום תת רצפתי הוא גם חימום אפקטיבי במיוחד עבור מי שאוהב לפסוע על הרצפה ברגליים יחפות וכן לאחר אמבטיה. החימום עצמו הוא אחיד בכל החלל המחומם, נעים למגע ואינו מייבש כמו חימום ממקור אחר.

 

צועדים על בטוח – ללא כוויות או סכנת התלקחות

ידוע שפתרונות חימום שונים עשוים לחולל נזקים מהתלקחות ועד סכנות כוויה, אבל חימום תת רצפתי נחשב לאפשרות בטוחה. הוא אינו נושא קרינה אלקטרומגנטית ואין בו סכנת כוויות או התלקחות. כאשר מדובר בחימום תת רצפתי על בסיס מים, הרי שטמפרטורת המים נעה בין 34-45 מעלות בלבד וזו הסיבה שמשתמשים בה גם למטרות חימום של ג'קוזי ובריכות.
כדי ליהנות מחימום מקסימלי ואופטימאלי לשטח הנתון יש מראש למדוד את החללים המבוקשים ולבחור מערכות המותאמות לכל חלל.

 

ללכת עם להרגיש בלי

בעיצוב הבית יש משמעות לקו הסגנוני המוביל ורבים אינם מעוניינים לשלב פתרונות חימום מאסיביים או כאלה שאינם מתמזגים עם המראה של החלל. היופי במערכת המוטמעת תחת הרצפה היא שניתן להתקין אותה מתחת לכל סוג אריח בין אם מדובר בשישי ואפילו פרקטים, קרמיקה, גרניט פורצלן וכדומה ולא ניתן לראות אותה כך שהיא אינה מעמיסה על החלל ומפנה את השטח ומותאמת לכל סוג רצפה שתבחרו על פי הקונספט העיצובי.

חשוב לפנות לחברה אמינה ומובילה המספקת פתרונות חימום תת רצפתי בסטנדרטים גבוהים משלב האפיון ועד ההתקנה. בחרו מערכת חימום המוטמעת מתחת לרצפה להשגת חיסכון אנרגטי, שליטה בטמפרטורת החדר וכן מערכת ידידותית השומרת על הסביבה ועובדת על אנרגיה חוזרת. שיהיה חמים, נעים ואקולוגי בבית החדש שלכם.

 

קטגוריות: שיפוצים

תגובות סגורות.

סדר פעולות ברכישת דירה...

פורסם ב- יול - 15 - 2021

סגור לתגובות על סדר פעולות ברכישת דירה חדשה

משביחים נכס לפני מכירה?...

פורסם ב- מרץ - 24 - 2021

סגור לתגובות על משביחים נכס לפני מכירה? היוועצו עם עו"ד

איך להפוך מחסן קטן...

פורסם ב- אוק - 29 - 2020

סגור לתגובות על איך להפוך מחסן קטן למשרד

עיצוב מבנים קטנים

פורסם ב- אוק - 29 - 2020

סגור לתגובות על עיצוב מבנים קטנים

עיצוב חדר שינה מעץ

פורסם ב- מרץ - 12 - 2020

סגור לתגובות על עיצוב חדר שינה מעץ

בתים מודרניים

פורסם ב- יול - 31 - 2013

סגור לתגובות על בתים מודרניים

שווה להשקיע בחימום רצפתי...

פורסם ב- יונ - 11 - 2019

סגור לתגובות על שווה להשקיע בחימום רצפתי לבית החדש

בחירת מקלחונים בעיצוב חדרי...

פורסם ב- יונ - 23 - 2015

סגור לתגובות על בחירת מקלחונים בעיצוב חדרי האמבטיה

יצחק קלו

פורסם ב- יול - 31 - 2013

סגור לתגובות על יצחק קלו

הפרטים הקטנים שישדרגו את...

פורסם ב- ספט - 10 - 2019

סגור לתגובות על הפרטים הקטנים שישדרגו את עיצוב הבית