15 07 2024
מגזין אדריכלות ועיצוב פנים

 לחדר השינה ישנה חשיבות עצומה בחייו של אדם, במיוחד כזה שעובד בעבודה משמעותית ומנהל חיי משפחה. חדר השינה, מלבד היותו הפינה הפרטית של כל אחד היא גם הפינה הפרטית של זוג. זהו המקום בו יכולים, במיוחד הורים לילדים, לחוש את עצמם כזוג ולא רק כשותפים לניהול חיי המשפחה. לא נשכח כמובן את מטרתו הראשונית של החדר והיא השינה עצמה. השינה מהווה חלק משמעותי בחיינו ויש לה השפעה רבה על תפקודנו. עיצוב חדר השינה ישפיע רבות על איכות השינה והכניסה לאוירה של רוגע ושקט.

חדר שינה

להתאים את האוירה

כאשר אנו נכנסים אל חדר  השינה שלנו, אווירת החדר צריכה לנסוך בנו הירגעות. צבע הריהוט בחדר, צבע הקירות, התמונות והחפצים וכן התאורה משפיעים מאוד על התחושה שנחוש עם היכנסנו לחדר. מומלץ שהריהוט והחפצים ישתלבו זה עם זה בצורה הרמונית, שלא יהיו ניגודים רבים מדי בין הצבעים. ריהוט הבנוי בסגנון כפרי עם גימורים מתעגלים מעט ופחות פינות חדות יוצרים רכות ונעימות בחדר. גם אם אתם רואים את עצמכם כאנשים צבעוניים וחובבי צבעים וצורות מגוונים שמרו אותם ליתר חלקי הבית. לחדר השינה השאירו את מעט השמרנות שבכם. עיצוב אחיד והרמוני ככל האפשר יכניס אתכם מהר יותר לאוירה של שינה, רוגע ושקט.

לא לוותר על הנוחות

אם בעבר מיטת חדר השינה היתה בסיס עץ כלשהו ומזרון, היום ידועה חשיבותם של אלה, במיוחד חשיבותו של המזרון לאיכות השינה. גם פינוק ורכות שיגרמו לנו לצלול לתוך השינה הם חשובים. מזרונים זוגיים איכותיים הם המפתח לכל אלה גם יחד. במהלך חיינו איכות השינה שלנו הולכת ויורדת. אם הביטוי "לישון כמו תינוק" משמעו לישון שינה טובה ואיכותית שאינה מופרעת מרעשי רקע וסביבה, בתור מבוגרים קשה לנו יותר להירדם כאשר אנו שוכבים על מצע שאינו אידיאלי עבורנו. היום ישנם מזרונים במגוון דגמים המותאמים באופן מושלם למבנה עמוד השדרה והגב שאינם ישרים אלא מתקמרים במקומות מסויימים ומספקים תמיכה אורטופדית. שינה על מזרון איכותי תביא לכך שנוכל להירדם מהר יותר, נישן טוב יותר, גם אם מעט אור חודר פנימה או רעשי הרחוב מתחילים להתגבר. בנוסף לכך נקום רעננים ליום חדש וללא כאבי גב ובעיקר שכמות ועורף תפוסים. הבחירה בין מזרון קשה או רך יותר או מזרון עם או ללא קפיצים צריכה להיות אינדיבידואלית. מומלץ לנסות ולהחזיר במידה ולא נוח. חשוב לבחור מזרון המיוצר על ידי חברה טובה ומוכרת. בסיס מיטה מתכוונן מספק לנו נוחות ופינוק של לפני השינה. אם קודם לכן נאלצנו לחפש מעט נוחות בהשענת הכרית על גב המיטה, בסיס מתכוונן מאפשר לנו למצוא את הזווית המתאימה לנו בדיוק ולאפשר לגב שלנו למצוא מרגוע ומנוחה.

תאורה רכה אך פונקציונלית

חשוב שבחדר השינה יהיה אור מספיק לביצוע פעולות כמו קריאה או מציאת בגדים בארון.  מצד שני אנו רוצים לשמור בו על אוירת השקט, הרוגע והרכות שבו. לעיתים אחד מבני הזוג מעוניין בתאורה בעוד האחר מעוניין כבר בשינה. מספר מנורות בעלות אור בעוצמה בינונית ואף חלשה יאפשרו להאיר אזור מסויים מבלי להאיר אזור אחר. ניתן לשלב מנורות קיר בשני צידי החדר, להניח מנורת קריאה על שידה שתהיה לצד כל אחד מבני הזוג כך שתהיה אפשרות לקרוא לפני השינה עבור מי שזקוק לכך בכדי להירדם טוב יותר. ניתן להתקין באזור ארון הבגדים כמה ספוטים הממוקדים על אזור זה כך שאם אחד מבני הזוג קם לפני האחר, הם יאפשרו לו להתארגן לקראת יום חדש. ניתן למצוא גופי תאורה בעיצובים מיוחדים בסגנונות שונים- עיצובים רומנטיים וקלאסיים, עיצובים אתניים ועוד.

טלויזיה- כן או לא?

זהו לחלוטין עניין של העדפה אישית. חדר השינה צריך להיות מותאם לכל אחד באופן אישי כך שייצור את הסביבה הנוחה ביותר להירדמות. אם טלויזיה מכניסה אדם אל עולם השינה והחלומות ניתן בהחלט שתהיה חלק מהאביזרים בחדר. אם היא מעוררת ויוצרת סטרס כלשהו מוטב לוותר עליה. באופן כללי עדיף להמעיט במכשירי חשמל בחדר השינה בשל הקרינה אך אם הטלויזיה מסייעת לכניסה לשינה ניתן להניח טלויזיה שאינה גדולה ודומיננטית מדי.

קטגוריות: בתים מעוצבים

תגובות סגורות.

קורס מנהל עבודה בבניין:...

פורסם ב- יול - 27 - 2023

סגור לתגובות על קורס מנהל עבודה בבניין: מה לומדים , מה תנאי הקבלה ולמי הוא מיועד?

איך לבחור מטבח חוץ?

פורסם ב- מאי - 29 - 2023

סגור לתגובות על איך לבחור מטבח חוץ?

תנאי קבלה ללימודי הנדסאי...

פורסם ב- ינו - 10 - 2023

סגור לתגובות על תנאי קבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

על צבעים ורגשות

פורסם ב- אוג - 22 - 2022

סגור לתגובות על על צבעים ורגשות

סדר פעולות ברכישת דירה...

פורסם ב- יול - 15 - 2021

סגור לתגובות על סדר פעולות ברכישת דירה חדשה

בתים כפריים

פורסם ב- יול - 31 - 2013

סגור לתגובות על בתים כפריים

עיצוב חדשני ומיוחד

פורסם ב- ספט - 16 - 2019

סגור לתגובות על עיצוב חדשני ומיוחד

דלתות חוץ מעוצבות: שפה...

פורסם ב- יול - 31 - 2014

סגור לתגובות על דלתות חוץ מעוצבות: שפה עיצובית אחידה מתחילה בכניסה לבית

מה לבדוק לפני שסוגרים...

פורסם ב- יונ - 9 - 2014

סגור לתגובות על מה לבדוק לפני שסוגרים עם אדריכל?

בתים מודרניים

פורסם ב- יול - 31 - 2013

סגור לתגובות על בתים מודרניים